Кафедра енерготехнологій бере свій початок з 2006 року як самостійний підрозділ Черкаського державного технологічного університету. Кафедру було створено на базі кафедри комп’ютеризованих технологій високоефективної обробки матеріалів з метою підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом „Теплоенергетика”.

З моменту заснування кафедру очолював доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Поляков Святослав Петрович.

З 2006 року висококваліфіковані науково-педагогічні кадри кафедри енерготехнологій: д.т.н., професор Плахотний О.П., к.т.н., доцент Калейніков Г.Е., к.т.н., доцент Беспалько С.А. забезпечують  якісну підготовку інженерів-енергетиків.

В 2017 році кафедрою пройдено  повторну акредитацію та оримано сертифікат про акредитацію до 2027 року.